POKAŻ MENU

Atrakcje w okolicy

Plaża w Dziwnówku

Plaża w Dziwnówku

Plaża w Dziwnówku zachwyca swoją czystością i dostępnością dla turystów. Szeroki brzeg z drobnym, złotym piaskiem zaprasza do wypoczynku i zdrowotnych spacerów. Na miejscu nie brakuje atrakcyjnych urządzeń dla dzieci czy barów. Znajdzie się i miejsce z przyzwoleniem do wyprowadzania zwierząt. Plaża posiada kąpielisko o długości 400m, z obu stron wiedzie do najbliższych miejscowości oraz ujścia głównej rzeki – Dziwnej. Tuż przed plażą znajduje się atrakcyjny las sosnowy. 

Zalew Kamieński

Zalew Kamieński

Szczególną atrakcją dla miłośników sportu oraz wędkarzy okazuje się rozległy Zalew Kamieński połączony z Zatoką Wrzosowską i Zatoką Cichą.  Zbiornik ma wspaniałe predyspozycje do tego, by ochotnicy mogli uprawiać tu windsurfing, kitesurfing, czy żeglarstwo. Na miejscu znajdziemy szkółki i wypożyczalnie sprzętu.  Z kolei wędkarzy ucieszy fakt, że złowić tu można okonie, płocie, leszcze, sandacze i liczne jazgarze.

Szlaki Turystyczne

Szlaki Turystyczne

Okolice Dziwnowa są wdzięcznym miejscem do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej. Płaski i łatwy do przemierzania teren oraz piękne krajobrazy są głównymi atutami dla sportowców. Przez miejscowość przebiega Europejski Dalekobieżny Szlak Turystyczny E-9 oraz istnieje tu szlak niebieski do Pobierowa. Z kolei trasy rowerowe, jakie tędy przebiegają, to: czerwona do Kamienia Pomorskiego, aleja dębowa do Wrzosowa, czy leśna do Łukęcina.

Jazda Konna

Jazda Konna Na skraju Dziwnówka i Wrzosowa znajduje się gospodarstwo agroturystyczne oferujące świetną rozrywkę i gwarantująca aktywny wypoczynek. Gospodarstwo „pod Kogutem” to wymarzone miejsce dla rodzin z dziećmi, które chcą podszkolić się pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Istnieje również możliwość jazdy na kucykach dla dzieci, jazdy na padoku i ujeżdżalni oraz wyjazdów w teren dla bardziej zaawansowanych. Wszystko to w spokojnej i malowniczej okolicy.

Zapytaj o termin

Dane kontaktowe

Dom Gościnny MARTA

ul. Kamieńska 44A

Adres e-mail:
martadziwnowek@interia.pl

Kontakt telefoniczny
91 381 11 94
788 021 898